Estetik Diş Dolgusu Nedir?

Estetik Diş Dolgusu Nedir?

Dişin ön kısımlarında kırılma, çatlama veya çürük gibi durumlar ortaya çıkar. Bu durumlarda dişin tamamından vazgeçmek doğru değildir. Bunun yerine dişe yapılacak dolgu ile ana diş tedavi edilir. Ön dişler estetik görünüm açısından da son derece önemlidir. Bu yüzden yapılan dolgunun estetik yapıda ve diğer dişlerle uyumlu olması gerekir. Lamina diş, yani yaprak diş dolgusu estetik anlamda ihtiyaçlara ve beklentilere cevap veren dolgu türüdür. Diğer diş renklerine en uygun renk tonu seçilerek, ince bir tabaka halinde uygulanır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Lamina Diş Tedavi Süreci

Lamina diş ön dişlerde yapılan bir dolgu türüdür. İnce bir tabaka ve dişin hasarlı yerine uygulanır. Tedavi kısa sürede ve profesyonel bir şekilde uygulanır. Dişteki çürükler temizlendikten sonra, dolgu ölçüsü alınır ve uygulama bir kaç gün içerisinde tamamlanmış olur. Kompozit bir malzeme olan lamina dolgu, parlak, beyaz ve kullanımı kolay bir kaplama türüdür. Doğal ve estetik bir görünüm sağlayan lamina dolgu, ön dişlere estetik dolgu ihtiyaçlarında sıkça kullanılan güvenilir bir dolgu çeşididir. Pürüzsüz bir yüzeye sahip ve kişinin kendi dişi ile ayırt edilemeyecek kadar doğal ve kalitelidir.

Estetik Dolguların Kullanım Ömrü Ne Kadardır?


Estetik dolgularda kullanılan zirkonyum ve lamina malzeme son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Sert bir darbe veya dişinizle kabuklu sert şeyler kırmadığınız sürece dolgularınızı ömür boyu kullanabilirsiniz. Dolgular sararma ve kararma yapmaz. Çay, kahve veya sigaraya bağlı renk bozukluğu olmaz. Yalnızca dişinizi düzenli fırçalayarak ekstra bir bakım yapmadan uzun yıllar aynı beyazlıkta ve parlaklıkta kullanabilirsiniz.