Avustralya Çalışma Vizesi Almanın Yolları

Avustralya Çalışma Vizesi Almanın Yolları

1. Dil Okulları

Özellikle son yıllarda öğrenciler ve çalışmak isteyenler tarafından talep edilen ülkelerden bir tanesi Avustralya’dır. Dünyanın en huzurlu ve güvenlikli ülkelerinden biri olmasının yanı sıra, sunduğu imkanlarla ve yaşam kalitesi ile Avustralya’da çalışma imkanı yakalayabilirsiniz. Dil okullarına katılarak Avustralya çalışma izni sahibi olabileceğinizi biliyor musunuz? Dil okuluna kısa ya da uzun zamanlı olarak kayıt yaptırdığınızda yarı zamanlı çalışma hakkı elde edersiniz. Bu sayede hem paranızı kazanır hem de İngilizce öğrenebilirsiniz. Ayrıca ülkede öğrencilere yönelik olarak sunulan pek çok sertifika programı bulunmaktadır.

2. Master Programları

Sunulan burs imkanları ile Avustralya’da master yapabilirsiniz. Avustralya’da başarısı kanıtlanmış çok sayıda üniversite bulunmaktadır. Gerekli şartları taşımanız durumunda 2 yıl süre ile yapacağınız master size çalışma hakkı kazandırır. Ayrıca 2 yıl ülkede kalırsanız, sürekli kalma hakkı da elde edebilirsiniz.

3. Tatil Vizesi

Özellikle hizmet sektöründe çalışarak para kazanmak için Avustralya iyi bir fırsattır. Tatil vizesi alarak bu sektörde çalışabileceğiniz gibi sponsorluk vizesi alarak da 3 yıl ülkede kalma hakkı yakalayabilirsiniz. Bu süreçte aynı iş yerinde çalışmaya devam ederseniz, ülkede sürekli kalma hakkı yakalarsınız. Aradan 1 yıl geçtikten sonra da vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz.