Başarılarla dolu bir geçmiş

Başarılarla dolu bir geçmiş

İdman Ocağından Trabzonspor’a

Trabzonspor, 1921 yılında kurulan İdmanocağı takımına dayanmaktadır. 1967 yılında İdmanocağı öncülüğünde üç kulüp bir araya gelerek, bugünkü Trabzonspor’u oluşturmuştur. Takım, 1975 – 76 sezonunda ilk şampiyonluğunu kazanmıştır. 1977 – 1984 arasında da, çeşitli başarılara imza atmıştır. 1992 yılında ilk defa Türkiye Kupasını kazanarak, bu unvanı elde eden ilk Anadolu takımı olmuştur. 1995 yılında, Türkiye Kupasını yeniden kazanarak başarısını tekrarlamıştır. 2010 – 11 sezonunda ise, şampiyonluğu Fenerbahçe’ye kaptırmıştır.

Yedi şampiyonluk

Trabzonspor haberleri takip edildiğinde görülebileceği gibi, bir sonraki yıl ortaya çıkan skandal nedeniyle Fenerbahçe ile olan maçının yeniden değerlendirilmesini istemişse de, bu talebi kabul edilmemiştir. Halihazırda, kulübün toplam yedi adet şampiyonluğu bulunmaktadır. Ancak bunlardan sadece altı tanesi erkek futbol takımına aittir. Yedinci şampiyonluk, bayan futbol takımı tarafından kazanılmıştır. Trabzonspor, sadece futbol değil diğer spor dallarında da çeşitli başarılar elde eden bir takımdır.

Milyonlarca taraftar

Trabzonspor haberleri, takımın başarılarını ve durumu takip etmek için kullanılabilecek en iyi kaynaktır. Ancak bu kaynağın yerel, profesyonel ve tarafsız bir ekip tarafından hazırlanmış olmasına dikkat edilmelidir. Yeni sezonda da başarılarını devam ettireceğe benzeyen Trabzonspor, yurt çapında milyonlarca taraftara sahiptir. Taraftarlarının da desteği ile ilerleyen kulüp, UEFA sıralamalarında daha da yükselecek gibi durmaktadır. Kulübün genç futbol takımı ise, Trabzonspor A2 adıyla bilinmektedir. A2 liginde mücadele eden takım, Hami Mandıralı ve Gökdeniz Karadeniz gibi başarılı futbolcuları futbol dünyasına kazandırmıştır.