DİJİTAL BASKI NEDİR VE NASIL YAPILIR?

DİJİTAL BASKI NEDİR VE NASIL YAPILIR?

Dijital ortamda bulunan materyallerin basılmasını ifade eden dijital baskı, baskı tekniklerinden bir tanesidir. Birçok farklı yöntemle basılabilen bu ürünler ofset baskı ile kıyaslandığında daha maliyetli olabilir ancak daha hızlı ve kaliteli çıktı almanıza olanak sağlar. Yayın dosyaları, PDF’ler, JPEG dosyaları ve çok daha fazlası üzerinde tercih edebileceğiniz dijital baskılar sentetik, kumaş, tuval, fotoğraf kağıdı ve normal kağıt gibi bir çok farklı materyal üzerine basılabilir. Baskı koduna gerek olmadan tercih edebileceğiniz dijital baskılı, uygun maliyetli ve kısa sürede baskı imkanı sayesinde beklentilerinizi tam olarak karşılar. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Dijital Baskı Kişiselleştirilebilir

Kişiselleştirebileceğiniz bir platform olan dijital baskı, ofset çıkışındaki boşluğunu kapatılmasına olanak sağlar. Gelişen teknoloji sayesinde üstün bir çalışma prensibine sahip olan dijital baskıda, herhangi bir baskı kalıbı gereksinimi bulunmaz. Görüntüyü direkt olarak işleyebilen makineler sayesinde gerçekleştirilen baskılar, matbaacılık sektöründe bir devrim olarak ön plana çıkar. Düşük tiraj baskı işlemlerinin düşük maliyetle basılmasına olanak sağlayan bu ürünler görüntü işleme birimi vasıtasıyla en doğru sonuçlara ulaşmanızı olanak sağlar.

Dijital Baskı Nerede Yaptırılır?


Uçtan uca çözümler sunan bu tür sitelerde en doğru sonuçlara ulaşmanız mümkündür. Kullanıcı deneyimini iyileştiren uçtan uca çözümler, zamandan kazanmanıza olanak sağlar. Günün her saatinde tasarımınızı yaptırabilir ve baskıya uygun hale getirebilirsiniz. Dijital baskı merkezleri arasında mekik dokumadan gerçekleştireceğiniz işlemler, en doğru sonuçları almanıza yardımcı olacaktır. Bunun için tercih edeceğiniz baskı merkezinin nitelikli olmasına özen göstermeniz gereklidir. Kaliteli hizmet veren firmalar, daima standartları yüksek tutarak istediğiniz baskıların elde edilmesine olanak sağlar. Bu sayede siz de müşterilerinize vermek istediğiniz mesajı kısa yoldan duyurabilirsiniz.