Ehliyet Filesi Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Ehliyet Filesi Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Emniyet filesi her türlü çalışma alanında ve güvenlik ihtiyacının olduğu yerde kullanılabilir. İhtiyaca ve mekâna uygun farklı tasarımlarından oluşan güvenlik filesi, kullanımı ve montajı da oldukça kolaydır. Ürünlerin kullanım amacı, insan ve hayvanların can güvenliğini sağlamaktır. Özellikle yüksekten düşme olasılığının olduğu bina, AVM, otel, Park şantiye, fabrika ve dış cephelerde çalışanların ve ortamın güvenliği bu şekilde sağlanır. Farklı sektörlere göre, farklı model ve montajlama yöntemleri mevcuttur. Uzun süreli kullanılabilir ve uzun süre sağlamlığını korur. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Zorunlu kullanım Gereken Sektörler

Özellikle inşaatların dış cephe çalışmalarında ve yüksek çalışmaların yapıldığı ve boşlukların olduğu alanlarda güvenlik filesi ile önlem alınması şarttır. İşçiler güvenliğin alındığı bir ortamda daha özgüvenle ve verimli olarak çalışabilirler. Bu filelerin maliyetleri de oldukça düşüktür. Aynı file çalışma alanı değiştikçe, oraya taşınabilir. Gelecek olan kazalar, yaralanmalar ve düşmeye bağlı ölümlerin engellenmesi için özellikle yüksek ve tehlikeli yerlerde bu önlemlerin alınması hayati önem taşır. İş güvenliği kanunları kapsamında filelerin kullanım zorunluluğu ve denetimleri vardır. Boyutlar tamamı ile mekâna özel belirlenir ve özel siparişle üretilir. Bu yüzden herhangi bir uyumsuzluk söz konusu olmaz.

Emniyet Fileleri Uygulanma Yöntemleri


Konvansiyonel ve kaset sistem olmak üzere iki çeşit uygulama yapılmaktadır. Konvansiyonel sistemler girintili, çıkıntılı alanlarda kolay montaj özellikleri ile tercih edilmektedir. Daha kolay alanlarda tercih edilen konvansiyonel fileler, inşaat alanları ve dış cepheler için uygundur. Kaset fileler ise daha çok büyük şantiyelerde kullanılır ve uygulaması daha zordur. Ancak gerekli durumlarda mecburen kullanmak gerekir. Kurulum için kule vinç ve mobil vinç gerekmektedir.