Evde Balık Üretmek ve Para Kazanmak

Evde Balık Üretmek ve Para Kazanmak

Kolay ve hemen hemen maliyetsiz bir ek gelir imkanı ile daha karşınızdayız. Her insan mutlaka evinde bir hayvan bakıcılığı yapmıştır. Özellikle de evcil hayvanlara ilgisi olan insanlar artık evde balık üreterek para kazanabiliyor. En çok tercih edileni şüphesiz ki balık bakıcılığıdır. Büyük akvaryumlar yaptırarak, çeşit çeşit balıkların bulunduğu iş yerleri de mevcut. Bu bir hastalık değil, tam tersine bir hobi olarak yapılır. Bu işin maliyeti hemen hemen yok demiştik evet. Çünkü ekstra bir büro açmanıza gerek yok. Evimizin bir bölümünü bu iş için ayırabiliriz. Yapmamız gereken ilk şey kocaman bir akvaryum ve eşit miktarda karşı cins balıklar almaktır. Göstereceğimiz ilgi sayesinde bu balıkları pazarda sunup ek gelir sahibi olabileceğiz. 2013 yılında Youtube’da paylaşılan bir videoda Afyonda bir vatandaşımız önce buzdolabında balık üreticiliğine başlamış ve daha sonra evini akvaryumlarla donatarak tüm odalarını üretim alanı olarak değerlendireceğini ve bu iş sayesinde çok para kazandığını söylemiştir. Demek ki örnekleri mevcut. Biraz teknik bilgiye de sahip olmamız gerekir. Suyun sıcaklığına dikkat etmemiz ve en çok üremenin hangi balık türlerinde gerçekleştiği vs. gibi. İhmali kabul etmeyen bu iş, kısa zamanda güzel paralar kazandıracaktır. Özellikle evcil hayvanlara ilgisi olan insanlar tarafından daha çok tercih edilir. Bu iş için de biraz reklama ihtiyacımız vardır.

Her online para kazanma yönteminde olduğu gibi, zamanımız varsa kişisel bir blog açarak balık üretimi ile ilgili notlarımızı ve bu işin neden gerekli olduğu hakkında bilgiler paylaşabiliriz.

Sosyal paylaşım platformlarında bu işi yaptığımızı hatırlatan paylaşımlarda bulunabiliriz. Reklam şirketlerine para ödemek gibi bir durumun söz konusu olmadığı bu ek gelir sağlayıcısı için tatmin edici ödemeler alabiliriz. Akvaryum şirketleri de zaman zaman bu iş ile ilgili kampanyalar düzenleyerek, uygun fiyatlarla akvaryum satışları gerçekleştirebiliyor ve insanları bu işe teşvik edebiliyor. Balıklarla ilgili ön araştırmamızı tamamladıktan ve kişisel sayfalarımızda kendi işimizle ilgili bilgileri paylaştıktan sonra artık kazançlarımızı bu işi büyütmekte kullanabiliriz. Sürekli olarak yapılabilirliği sayesinde üretimin devamlılığını sağlayabiliriz. Kendi pazar piyasamızı oluşturarak ya da akvaryumcularla temasa geçerek ve yine kendi reklamımızı yaparak üretime başlayabiliriz. Kolay fakat sabır gerektiren bir ek gelir imkanı olduğunu unutmayalım.