Yükseltilmiş Döşeme Fiyat ve Uygulama

Yükseltilmiş Döşeme Fiyat ve Uygulama

Eski ve yeni binalarda kullanılan yükseltilmiş döşeme sistemleri, sağladığı avantajlarla kullanıcılarının işlevsel ve estetik alanlara kavuşmasına olanak sağlıyor. Kullanım amacına bağlı olarak farklı türlerde üretilen döşeme sistemleri, yangına ve yüke karşı oldukça dayanıklıdır. Bu özellikleri sayesinde özellikle iş yerlerinde tercih edilen sistemlerin ısı ve ses yalıtımı gibi özellikleri de bulunur. Kullanım amacı, uygulama yapılacak alanın büyüklüğü, kullanılan panel türü ve işçilik gibi etmenler yükseltilmiş döşeme fiyatları üzerinde etkilidir.

Yangına Dayanıklı mı olsun Mukavemeti Yüksek mi Olsun?

Özellikle server odaları, bilgisayar sistemleri gibi donatıların bulunduğu BT ve IT merkezlerinde yangına dayanıklı olan yükseltilmiş döşeme sistemlerinin fiyatları farklıdır. Uygulama yapılacak alanlarda öncelikle uygulama planlaması yapılır. Mekanın incelemesi yapılarak plan çizimi gerçekleştirilir. Süpürgelik, basamak, menfez gibi aksesuarların da plana dahil edilmesi sağlanır. Tüm bu sistemlere internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalardan ulaşılabilir. Uygulama planının ardından karo zemin hazırlığı yapılır. Eğer uygulama yapılacak anada pürüz veya çukur gibi problemler varsa şap yardımıyla düzeltilir. Ardından montaj işlemlerine geçilir. Derz ipi çekilerek merkez askısının oluşturulması prensibine dayanan sistemde önce döşeme panellerindeki derzler kontrol edilir, ardından merkezden başlamak suretiyle döşeme panelleri montajı gerçekleştirilir.

Yükseltilmiş Döşeme Ayaklarının Montajı

Yükseltilmiş döşeme ayaklarının montajlanması ile orta kısmın tamamlanması sağlanır. Kullanım imkanı sayesinde kullanıcı deneyimini iyileştiren yükseltilmiş döşeme fiyat bakımından da avantajlıdır. Uygulama yapılan alanlarda ileride yeniden inşaat işlerine gerek bıraktırmayan sistemler, işçilikten kullanılan malzemeye kadar birçok etkene bağlı olarak değişir. Uygulama yapıldığı alanlarda nemden etkilenmeyen sistemler, antistatik özelliği sayesinde elektrik kaçaklarını de bertaraf eder. Fiyat bilgisinin verilebilmesi için uygulama yapılacak alanlarda keşif yapılması gereklidir. Direkt olarak malzemeleri satın alarak işçiliğini farklı bir uygulama firmasına da yaptırabilirsiniz.