Zayıflarken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Zayıflarken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Yanlış bildiğimiz yöntemler uyguladığımız diyetlerde etkisini azaltabiliyor, yanlış zayıflama yöntemleri hakkında detaylı bilgi vererek doğrularını hayatınıza geçirmeniz bizleri de mutlu edecektir. Öncelikle zayıflarken kişide oluşan düşüncelerden biri çok su içersem zayıflamam kolay olur düşüncesidir. Ancak su vücudumuz için gerekli tüm mineralleri içermemektedir. Bu yüzden yalnızca bol su içmek zayıflamanıza yardımcı olmayacaktır. Uyguladığınız diyetlerde sağlıklı olmanız için günde 2 ile 3 litre arası su içmeniz yeterli olacaktır.

Aç Kalarak Kilo Verilir mi?

Bazılarımız gün için belirlenmiş olan öğünlerden birinde yemek yemekten vazgeçerse kilo verebileceğini düşünmektedir. Bunun kilo vermeniz için hiçbir yararı olmayacaktır. Bu öğünlerden herhangi birini atladığınızda diğer öğüne kadar acıkmanız daha çok olacağından düzensiz bir beslenme ile hem sağlıksız hem de vermek istediğiniz kiloları verememiş olacaksınız. Bunun yerine 3 ana öğün ve bunlara ek 1-2 öğün eklenerek daha az miktarda tükettiğiniz yemeklerle daha sağlıklı kilo vermiş olacaksınız. Sigara içen kişilerin genel düşüncesi sigarayı bıraktığım an hızlı kilo almaya başlarımdır. Ancak bu kanı emin olun yanlıştır. Sigarayı bırakan bireylerin aldıkları kilo en fazla 2 kilodur ve sigarayı bırakan birey düzenli olarak spor yaptığı taktirde bu durum da ortadan kalkacaktır. Bu nitekim sigaranın beyninize oynamış olduğu ufak bir oyundur. Spor yapan bireyler aç olurlarsa daha çok yağ yakacaklarını düşünmektedirler. Spor yapmak metabolizmanın hızlanmasına sebep olduğu için yağ yakımı artar ancak yağlarla beraber üst düzeydeki kas yıkımına de sebep olur. Bunun engellenmesi için spora başlamadan önce bir su bardağı süt ve bir muz veya bir avuç bademle 1 su bardağı süt içmeniz daha faydalı olacaktır. Zayıflarken şeker, un ve tuzun tamamen beslenme şeklinden çıkarılması gerektiği düşüncesi yer almaktadır. Bunun yerine yenilen miktarlarını azaltmak yeterli olacaktır. Günde 5 gramı geçmeyecek şekilde kullanımı daha yararlı olacaktır. Zayıflarken sağlıklı beslenmek için kırmızı etin tüketimini yapmayınca daha sağlıklı ve daha kolay kilo verileceği düşünülür. Bunun yerine yağsız kırmızı et sağlıklı zayıflamada iyi bir besin olacaktır. Diyet yapmaya başlayan kişiler vereceğimiz kiloları tekrardan alırız düşüncesiyle diyetlerini yarıda bırakabilmektedirler. Kilo verdikten sonra yeme içme aktivitesine dikkat edildiği sürece bu mümkün olmayacaktır.

Lahana İle Zayıflamak

Kişiler lahananın zayıflattığını düşünürler. Lahananın böyle bir özelliği bulunmamaktadır. Kalorisi düşük bir besin olduğu için kilo verilmesinde yardımcı olmaktadır.

Spor Sonrası Beslenme

Zayıflama hakkında bilgi vermeye devam ederken, bilinen diğer bir yanlış spor sonrası herhangi bir besin yemezsem daha çok kilo veririm düşüncesindendir. Spor sonrasında tüketilen ara veya ana öğün sağlıklı ve dengeli yaşamanızı sağlar. Kasların sağlıklı gelişmesi için bir hayli önemlidir. Diyet yapanlarda oluşan bir düşünce meyvenin kalorisinin az olduğu düşüncesiyle meyvelerin kilo aldırmadığıdır. Meyveler sağlıklı besinlerdir ancak aşırı tüketimi ile vücuda alınan früktoz yağa dönüşebilir ve bölgesel yağlanmaya sebep olabilir. Light ürünler kalori bakımından asıllarına göre azaltılmıştır ancak insanlar bu ürünlerden diledikleri kadar yediklerinde kilo almayacaklarını düşünürler, ancak bu ürünlerin kalorileri sıfırlanmamıştır tüketimine dikkat edilmelidir. Aksi taktirde uyguladığınız diyet programı anlamsız ve etkisiz olacaktır. Spor yapanlarda oluşan yanlış düşüncelerden biri de vücuda naylon poşet sardıklarında kilo vereceklerine dairdir. Bu düşünce insanlar arasında yanlış bilinmektedir. Terlemeye yol açan bir yöntem olsa da kilo vermeniz için yardımcı olmamaktadır. Yararından çok zararı olan bir yöntemdir, doku zedelenmesine neden olmaktadır. Aşırı terleme vücuttan kalsiyum, mineral, potasyum ve birçok vitaminin atılmasına sebebiyet vereceğinden bu tür yöntemleri uygulamamanın zararlı olduğunu altını çizerek siz değerli okuyucularımızı uyarıyoruz.