Yağ Yakma İçin Yeşil Çay

Yağ Yakma İçin Yeşil Çay

Yeşil Çayın Faydaları

Antioksidan özelliği sayesinde vücuttan toksinleri atmasıyla bilinen yeşil çay, zayıflamak ve yağ yakmak isteyenlerin bir numaralı tercihi. Yeşil çay ödem atıcı özelliği ile sık idrara çıkmayı ve bu sayede midedeki şişkinliklerin azalmasını sağlar. Bu açıdan yeşil çayın mide rahatlatıcı bitki çaylarının arasında yer aldığı söylenebilir. Yeşil çay içerdiği kafein sayesinde metabolizma hızını arttırarak vücudu dinç kılar. Metabolizma hızı arttığından dolayı yağ yakma oranı da yükselir. Yeşil çay yağ yakma işlemini daha çok, vücuda alınan besinlerdeki kalorilerin bir kısmının emilimini engelleme ve iştah kapatma özellikleri sayesinde yapar. Bağışıklık sistemini güçlendirip, vücudun bakteri ve enfeksiyonlarla daha kolay savaşmasına yardımcı olur. Yeşil çayın bu özelliği sayesinde grip, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara karşı vücut daha dirençli hale gelir. Kalp ve damar sağlığı ile beynin korunmasına ve olası kanser hücrelerinin oluşmasını engellemeye yardımcı olur. Yeşil çay ı önemli yapan asıl özellik, bileşiminde bulundurduğu Kateşin maddesidir. Kateşin maddesi, çok güçlü bir şekilde antioksidan maddesi yer alır. Kahvedeki gibi olmasa da yeşil çayda yüksek miktarda kafein bulunmaktadır. Ama tabiki sadece kateşin ve kafein dışında için de bir vitamin ve mineral taşır. A, E, C, B5 ve K Vitaminlerinin yanı sıra manganez, çinko, krom ve selenyum gibi çok yararlı maddeyi de bulundurur yeşil çay.

Yağ Yakma Özelliği ile Yeşil Çay

Yeşil çay, yağ yakıp fazla kilolarından kurtulmak isteyen neredeyse her kişinin diyet listesinde mutlaka bulunur. Pek çok uzman tarafından, yağ yakma için yeşil çay önerilmektedir. Vücuttaki yağ yakımına yardımcı olduğu gibi, yok denecek kadar az kaloriye sahip olması ile yeşil çay şekersiz bir şekilde her gün 2 – 3 bardak kadar tüketilebilir. Ancak elbette ki yeşil çay bir destekleyicidir, tek başına zayıflatmaz. Bunun yanında yapılan egzersizlere ve tüketilen besinlere de dikkat etmek gerekir. Yeşil çayın önerilen günlük tüketim miktarı, herhangi bir rahatsızlığı olmayanlar içindir. Bir hastalığı olan kişi, yeşil çay kullanımına başlamadan önce mutlaka doktoruna danışmalıdır.

Bonus: Kalite Yeşil Çay Nerede Bulabilirim

Türkiye’de pek çok firma yeşil çay satmaktadır ama aldıklarımın çoğunda rengi çok soluk ya da aroması hafif geliyordu. Tabi yeşil çay anavatanı Çin’dir. Ben yeşil çay alacağım zaman Çin’den sipariş veriyorum. Aliexpress sitesini duymuşsunuzdur. Çin’de gerçekten çok kaliteli yeşil çay yer almaktadır. Sadece yeşil çay da değil birçok çeşit çay bulabilirsiniz. Yalnız tek dezavantajı 15 – 30 gün arası kargonuz elinize ulaşır. Sipariş verdiğinizde Türkiye’den aldığınız yeşil çay ile karşılaştırın aradaki farkı eminim göreceksiniz.