Tavan Aydınlatmalarında Tercih Edilen Tasarımlar

Tavan Aydınlatmalarında Tercih Edilen Tasarımlar

Tavan aydınlatmaları ortama ilk girdiğinde ortamın kalitesini ve asaletini ortaya koyar. Tavanda bulunan avize ne kadar şık ve gösterişli ise ortam o kadar zengin gözükür. Ancak ışıklandırmada kullanılan motifler, renkler ve tasarımın değeri de son derece önemlidir. Mozaik tasarımlar aydınlatma da tercih edilen en değerli ürünlerdir. Çünkü bu ürünler tamamı ile el işçiliği olarak hazırlanır. Bu tasarımlara Türk mozaik sanatı ve motifleri diyebiliriz. Kullanılan boyadan işlenilen motiflere hepsi eski Türk kültür ve sanatını yansıtır. Bu yüzden mozaik lambalarda retro özelliklere rastlanır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Mozaik Ceiling Lights Modelleri

Mozaik ceiling light modelleri, tavanlarda istenilen şıklığı ve ihtiyaç duyulan aydınlatmayı karşılayacak özelliklere sahiptir. Farklı lamba sayıları ile tasarlanan modeller vardır. Bir avize zincirde asılı farklı sayılarda küre bulunur. Kürelerin hepsi mozaik sanatına uygun olarak işlenir. Mekânın büyüklüğü ve tavanın yüksekliği de farklı tavan ihtiyaçları için çeşitlilik gösterir. Büyük tasarımlarda küre sayısı daha fazla ve küre ebatları daha büyüktür. Bu tasarımlar genel olarak oteller, restoran, düğün salonları veya kafeler için uygundur. Evlerde salon tavanları veya yemek odası tavanları için orta boy tasarımlar kullanılmaktadır.

Mozaik tavan Lambası Fiyatları


Mozaik tavan lambası fiyatları modeline ve büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Mozaik lambalarda farklı mekânlar ve alanlar için farklı tasarım seçenekleri vardır. Duvar aplikleri, zemin aydınlatma ürünleri, masa üstü lambaları, başucu lambaları ve farklı model seçenekleri bunlardan bazılarıdır.